روشهای ایجاد میک آپ برای وب سایت

0
29
روشهای ایجاد میک آپ برای وب سایت
روشهای ایجاد میک آپ برای وب سایت
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

روشهای ایجاد میک آپ برای وب سایت

طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت

در اینجا ما نگاهی به روش های مختلفی می اندازیم که می توانید بوسیله آنها ماکاپ های طراحی سایت ها و برنامه های خود را ایجاد نمایید.

راه های زیادی برای ایجاد یک ماکاپ وجود دارد. درست است که هیچ روش “بهترینی” وجود ندارد، اما بسته به روش استفاده شده در طراحی و اولویت های طراحان خاص UI و UX (و فرایند طراحی)، بعضی از آنها بهتر از دیگری کار خواهند کرد و نوع روش بستگی به نحوه کار شما در طراحی ماکاپ ها دارد.

در مقاله کنونی، ما به جوانب مثبت و منفی ابزارهای ماکاپ، ابزارهای طراحی گرافیکی و همچنین ماکاپهای کدگذاری شده که مسیر را برای پروتوتایپ سازی مهیا می کنند، نگاهی اجمالی می اندازیم.

۱- استفاده از ابزارهای سفارشی شده

استفاده از ابزاری مانند UXPin و یا راه حل های دیگر مانند Moqups یا Balsamiq، برای شما همه چیزهایی که برای ساختن ماکاپ خود و تسهیل کل فرآیند نیاز دارید فراهم می نماید. این ابزارها برای آنکه فرایند ایجاد تا حد امکان راحت و ساده شود طراحی شده اند ، بنابراین شما می توانید بیشتر بر روی تصمیم گیری های سبک گرایانه و کمتر بر روی اینکه چگونه برنامه دستکاری شود تمرکز نمایند.

ابزارهایی مانند UXPin میتوانند به شما کمک کنند تا به سرعت و به آسانی ماکاپ ها را بسازید.

هم متخصصان و هم مبتدی ها احساس می کنند در استفاده از ابزارهای ماکاپ راحت تر هستند، زیرا مبتدی ها سهولت استفاده آنها را ترجیح می دهد، در حالی که حرفه ای ها از طراحی هایی که به طور ویژه برای نیازهای پیشرفته آنها در نظر گرفته شده اند، استقبال می کنند.

Moqups و Balsamiq قابلیت های کارکردی بیشتری را نسبت به ابزارهای غیر طراحی که بعضی اوقات برای وایرفریم ها و ماکاپ ها (مانند Keynote) استفاده می شود ارائه می دهند، اما تنها محدود به طرح های کم اعتبار می باشند. با این وجود، آنها می توانند بسیار مفید باشند، اگر هدف این باشد که وایرفریم های با اعتبار پایین و بسیار سریع ایجاد نمود.

هنگامی که نوبت به ابزارهای ماکاپ سازی می رسد، بسیاری از افراد بیشتر به سمت وایرفریم سازی میروند تا اینکه ماکاپ های واقعی. با ابزارهای کمکی داخلی، UXPin دارای ده ها المان کمک کننده در کتابخانه خود است که برای صرفه جویی در وقت ارائه می دهد، و این موارد شامل یک مسئله ساده کشیدن، رها کردن و سفارشی سازی برای ساختن ماکاپ هایتان است.

 

۲- استفاده از نرم افزار طراحی گرافیک

بعضی از طراحان از نرم افزارهایی مانند فتوشاپ، اسکچ یا تصویرگر استفاده می کنند به خصوص کسانی که به طور ماهرانه از ابزارهایی که تا حد پیکسل بر روی تصویر دارای کنترل هستند استفاده می کنند یا کسانی که با این این نرم افزارها آشنایی دارند. همان طور که نیک پتیتی از سایت Treehouse در کتاب توضیح انواع ماکاپ ها بیان می کند، پلاتفرم های طراحی گرافیک بهتر عمل می کنند اگر شما در نظر دارید که بالاترین سطح واقع گرایی و وفاداری بصری را در پروژه خود داشته باشید. همانطور که ما در راهنمای پروتوتایپ سازی سریع با استفاده از فتوشاپ CC توضیح می دهیم، این کار می تواند ساده تر از آنچه باشد که فکر می کنید.

کار در نرم افزار طراحی گرافیکی به شما امکان دسترسی به تقریبا انتخاب های بی پایان از رنگ های متنوع تعریف شده را می دهد، بنابراین اگر شما در حال کار در قالبی با محدودیت های طرح رنگ سفت و سخت هستید – به عنوان مثال، تحت قوانین خاص برند – آنگاه این برنامه ها می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. بیش از گزینه های رنگ، این برنامه ها دارای ابزار های بصری بیشتری هستند که به شما اجازه می دهد به جزئیات دقیقی بپردازید و زیبایی کار خود را بیشتر نمایید.

با این حال، اشکال استفاده از این نوع نرم افزارها این است که در زمان شروع برنامه نویسی طراحی ممکن است تفسیر آن در برنامه نویسی دشوار باشد. آنچه در فتوشاپ کار کرد دارد ممکن است همیشه در کدنویسی کاربرد نداشته باشد (عناصری مانند فونت ها، سایه ها، اثرات گرادیان و غیره)، که می تواند به زمان هدر شده برای رسیدن به راه حل های فاز پروتوتایپ سازی تبدیل شود.

یاد بگیرید چگونه یک قالب در Sketch ایجاد نمایید.

اگر شما یک صفحه با استایل سنگین داشته باشید، ممکن است به برداشتن جزئیات بصری خاص در فرایند ماکاپ سازی کمک کند (که در آن Photoshop یا Sketch به شما گزینه های بیشتری را ارائه می دهد).

فقط یک نگاهی به لیست Hubspot از زیباترین صفحات خانگی بیاندازید، و به راحتی قابل درک است که چرا گاهی اوقات به مرتب کردن تمام جزئیات بصری در همان مراحل اولیه تا اینکه مراحل دیرتر کمک می نماید. به همین ترتیب، اگر شما با مشتری خرده گیر و یا به سختی راضی شونده مواجه می شوید ، ارائه یک ماکاپ بسیار زرق و برق دار و قابل توجه می تواند آنها را به راحتی راضی نماید.

ماکاپ های ایجاد شده در فتوشاپ یا Sketch را می توان در برنامه رایگان UXPin کشید و انداخت (Drag & Drop ).

همچنین لازم به ذکر است که ماکاپ هایی که در فتوشاپ یا Sketch ایجاد شده اند را می توان با استفاده از UXPin در فاز پروتوتایپ سازی کشید و انداخت. این به شما اجازه می دهد تا به راحتی تمام لایه ها (بدون اغراق کردن) را با چند کلیک بصورت انیمیشن درآورید و تضمین کنید که نیازی به شروع از ابتدا نیست زمانی که می خواهید پروتوتایپ سازی انجام دهید. برای جزئیات بیشتر در مورد این که چگونه این روش کار می کند، نگاهی به آموزش ما در مورد چگونگی به کارگیری خودکار دست خط ها بیندازید.

اگر تصاویر و جلوه های بصری تنها اولویت شما نیستند، ممکن است استفاده از ابزارهایی که به شما اجازه می دهد ساخت وایرفریم ها، ماکاپ ها و پروتوتایپ ها را در یک جا امکان پذیر می سازد، کارآمدتر باشد. نرم افزار طراحی گرافیک می تواند مشکل تر از آن باشد که برای ماکاپ ها ارزشمند باشد مگر اینکه شما به دنبال بصری سازی بهینه باشید – قطعا باید با توسعه دهنده خودبه طور مرتب ارتباط برقرار کنید، زیرا این ابزار ها برای همکاری طراحی نشده اند.

 

  1. کد نویسی ماکاپ ها

برای مبتدیان، اگر شما بیشتر یک طراح هستید و با برنامه نویسی راحت نیستید، این بدیهی است که این روش یک گزینه برایتان نیست. همانطور که در “راهنمای ماکاپ ها” بحث شده است، ماکاپ های کد شده انتخاب پیش فرض نیستند.

اکثر برنامه نویسی را می توان تا زمان پروتوتایپ سازی  (اگر شما در حال ایجاد یک پروتوتایپ HTML / Javascript باشید) یا حتی دیرتر از آن (اگر از ابزار پروتوتایپ سازی استفاده می کنید) به تعویق انداخت. اما با وجود پیچیدگی و موانع بالقوه، بسیاری از طراحان حرفه ای نیز هستند که پایبند برنامه نویسی در فاز ماکاپ سازی هستند.

همانطور که جوئل فالکنر ما را در TNW به ما نشان می دهد، ساخت یک ساختار در HTML و سپس انتقال به CSS برای طرح بندی اولیه می تواند کل روند توسعه را ساده کند. حداقل در تئوری – بسیاری معتقدند که تمرکز تنها بر روی تصاویر در طول مرحله ماکاپ موجب صرفه جویی در وقت در زمان تصمیم گیری و سازمان دهی در پایان کار می شود. اما کسانی که ترجیح می دهند برنامه نویسی را از همان ابتدا انجام دهند درک می کنند که بیشتر تغییرات محاسباتی مثل اندازه را می توان راحت تر انجام داد زمانی که کدنویسی در حال حاضر انجام شده باشد.

اش مائوریا از مسیر HTML / CSS برای ایجاد ماکاپ ها دفاع می کند

یکی از بزرگترین طرفداران ماکاپ های کدنویسی شده، اش مائوریا است. او موسس / مدیر عامل Spark59 و سخنران در توسعه است. در زمان توضیح اینکه چگونه او ترجیح می دهد تا ماکاپ ها را بسازد، مائوریا از روش HTML / CSS دفاع می کند و برخی از نکات مهم را برای انتخاب خود بیان می دارد:

  • امکان سنجی: ماکاپ های زروق و برق دار که فقط برای زیبا به نظر رسیدن طراحی شده اند می توانند از لحاظ تبدیل به کد مشکل باشند، و در نتیجه زمان و تلاش های زیادی را به هدر می دهند. عناصری مانند شیب، فونت و جلوه ها – در حالی که به آسانی می توان آنها را در ابزارهای دیگر ایجاد نمود- می تواند به سختی در روش کدنویسی ایجاد شوند و یا حتی ایجاد آنها ممکن است غیرممکن باشد. شروع نمودن با کد به شما امکان می دهد تا بلافاصله متوجه شوید چه چیزی می توانید و یا نمی توانید انجام دهید.

تکرار سریع: به گفته مائوریا، برنامه نویسی در واقع موجب صرفه جویی در زمان توسط ساده سازی فرایند تکرار می شود. با این حال، برخی نیز عقیده دارند که موجب افزایش زمان می شوند زیرا که تصمیمات طراحی را گاهی اوقات مشکل می سازند.

حداقل ضایعات: مائوریا بیان می کند به دلیل آنکه ماکاپ در نهایت بایستی به صورت HTML / CSS به پایان برسد، بایستی وفاداری در آن وجود داشته باشد و ایجاد یک ماکاپ به هر صورتی غیر از فناوری نهایی که به آن صورت محصول تحویل داده می شود، باعث تلف شدن وقت می شود.

اما همانطور که قبلا ذکر شد، ماکاپ سازی با استفاده از برنامه نویسی یک روش و استراتژی محبوب نیست، به دلایلی که بیشتر مربوط به مشکل در برنامه نویسی هستند. شروع به کد نویسی خیلی زود، ممکن است خلاقیت و آمادگی شما برای آزمایش را محدود کند، زیرا نگرانی در مورد امکان سنجی ایده های شما در کدنویسی، به جای اینکه خیلی هیجان انگیز باشد، بیشتر نگران کننده است.

اینکه چه وقت برنامه نویسی را آغاز نمایید، به خود شما بستگی دارد. فقط مطمئن شوید که شما اولویت های طراحی خود را می دانید و توسعه دهندگان را در مورد اینکه چگونه اولویت بندی ویژگی ها را تغییر می دهید و در مورد نحوه و دلیل آن اولویت بندی ها مطلع سازید.

 

نتیجه

اشتباه نکنید که همه ماکاپ ها یکسان هستند. تصمیمات ساده در مورد پلاتفرم ها، میزان وفاداری و برنامه نویسی همه بر نتایج به میزان قابل ملاحظه ای تاثیر خواهند گذاشت و محصولات نهایی متفاوتی را ایجاد خواهد نمود.

بدانید که چه چیزی می خواهید و اهداف خود را مشخص کنید قبل از اینکه شما حتی فرایند طراحی را شروع کنید – اگر می خواهید یک ابزاری داشته باشید که از هر سه مرحله پشتیبانی می کند بهتر است از آن استفاده کنید تا اینکه از نیمه راه شروع به استفاده از آن نمایید. به همین ترتیب، اگر شما نیاز به یک ماکاپ واقع گرایانه و خاص دارید به یاد داشته باشید که از یک ویرایشگر طراحی گرافیکی در برخی جاها استفاده نمایید

طراحی سایت

شرکت طراحی سایت

بزرگترین شرکت تبلیغاتی

بزرگترین شرکت تبلیغاتی در ایران

تیزر تبلیغاتی

کاتالوگ

کارت ویزیت

چاپ انواع هدایای تبلیغاتی

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

بدانید که چه چیزی می خواهید و اهداف خود را مشخص کنید قبل از اینکه شما حتی فرایند طراحی را شروع کنید - اگر می خواهید یک ابزاری داشته باشید که از هر سه مرحله پشتیبانی می کند بهتر است از آن استفاده کنید تا اینکه از نیمه راه شروع به استفاده از آن نمایید. به همین ترتیب، اگر شما نیاز به یک ماکاپ واقع گرایانه و خاص دارید به یاد داشته باشید که از یک ویرایشگر طراحی گرافیکی در برخی جاها استفاده نمایید

نویسندهطراحی سایت
منبعطراحی سایت
اشتراک
مقاله قبلیشاخه های طراحی سایت
مقاله بعدیسئو در گوگل
طراحی سایت پوشش همواره تلاش کرده است تا با بکار گیری جدیدترین و بروز ترین متد های طراحی وب سایت روز دنیا, دست به طراحی انواع پورتال یا وب سایت دولتی,سایت شرکتی,سایت فروشگاهی,سایت خبری,سایت مذهبی,سایت ورزشی,سایت دانلود و بازی,سایت شخصی و حتی طراحی سایت رایگان نماید تا تحولی جدید در دنیای طراحی وبسایت بوجود آورد به گونه ای که دیگر در طراحی های وب سایت پوشش, سایت های معمولی و سه ستونه و دو ستونه و پر زرق و برق قدیمی که حوصله ی هر کاربری را به سر می برد جای خود را به سایت هایی با گرافیک و کیفیت و از همه مهمتر سئوی بالا می دهند و هر کاربری را مجذوب خود کرده و اینگونه است که راندمان کار یک وب سایت بالا رفته و طراحی سایت مورد نظر به هدف خود که رضایت و بازدید بیشتر کاربران است, می رسد.

بدون نظر