آیا میدانید چگونه اینترنتی بازاریابی کنید ؟

آیا میدانید چگونه اینترنتی بازاریابی کنید ؟
1398/10/03 0 پیام pages طراحی سایت پوشش

بازاریابی اینترنتی یا بازاریابی آنلاین یعنی با استفاده از قدرت اینترنت، کالا ها، محصولات، خدمات و سرویس های خود را از طریق تبلیغات اینترنتی یا با استفاده از ایمیل یا راه اندازی سایت و تولید محتوا به مخاطبان هدف خود معرفی کرده و به فروش برسانیم.

پس هر تلاشی که به صورت آنلاین با هدف ترویج سرویس ها و کالاهای کسب و کارمان باشد بازاریابی اینترنتی یا آنلاین خواهد بود.
ده روش متداول بازاریابی اینترنتی را به شما معرفی می نمایم:

بازاریابی از طریق ارسال ایمیل های تجاری:امروزه تعداد زیادی از شرکت ها از این روش استفاده می نمایند ولی ممکن است بسیاری از نامه های تبلیغاتی ما از طریق این روش دیده نشود.

ایجاد اجتماعات آنلاین: ما می توانیم از طریق ساختن گروه های اینترنتی که در آن بحث و گفت و گوی آزاد انجام می شود، تعداد زیادی کاربر و مخاطب جذب نماییم و بعد از گسترش این جامعه می توانیم از این مکان به عنوان یک ابزار تبلیغاتی بزرگ استفاده نماییم؛ به عنوان مثال وب سایت فیسبوک و نرم افزار های چت که امروزه بسیاری از کاربران از آنها استفاده می نمایند، از این دسته می باشند، که حاصل نبوغ افرادی بودند که حتی در ابتدا قصد داشتن همچین جامعه بزرگی برای تبلیغات را نداشتند.

نصب بنر و عکس های تبلیغات اینترنتی: روشی متداول که از دنیای واقعی کپی برداری شده و ما تبلیغات خود را به صورت متن و عکس در وب سایت های پر بازدید قرار می دهیم.ارائه خدمات در زمینه تخصصی خود از طریق وب سایت. ما می توانیم به جز فروش محصولات خود در زمینه های تعمیر و توضیحات نصب کالا های رقیب خود نیز شرکت کنیم و به مشتریان آنها نیز خدمات دهیم و آنها را با محصولات خود آشنا نماییم.

اینگونه خدمات که بیشتر می تواند از طریق تماس های تلفنی و ارتباط های آنها با کارشناسان  ما حل شود، می تواند به گسترش دامنه ی مشتریان ما کمک نماید.

راه اندازی بخش مقالات آموزش تخصصی، اخبار و اطلاعات: ما می توانیم با قرار دادن مقالات تخصصی و آموزشی در زمینه تخصصی خود و ارائه آگاهی در مقالات وب سایت، به جز آشنایی مخاطبان و بازدیدکنندگان، آنها را به محصولات خود جذب و حتی اعتمادشان را جلب نماییم.

ارائه نرم افزار های آموزشی همراه محصولات: ما با ساختن نرم افزار آموزشی می توانیم حتی قبل از فروش محصول، توسط نرم افزار آن را تبلیغ نماییم، حتی می توانیم با قرار دادن دانلود رایگان این نرم افزار آن را در اختیار کاربران فراوانی قرار دهیم.

ارائه تبلیغات ویدئویی: ساختن یک فیلم تبلیغاتی و کلیپ تبلیغاتی نیز می تواند کمک شایانی به بازاریابی اینترنتی ما نماید.

اعلام زمان ها خاصی خاص برای حراج و sale در سال: می توانیم از زمان های مناسبتی مثل عید و گذاشتن تخفیف ویژه و یا جایزه های ویژه برای خریدارن در این زمان ها، آنها را به خرید از خودمان مجاب نماییم.

همکاری با شرکت های همکار و هم صنف: می توانیم در زمینه هایی که شباهت به فعالیت ما دارند با شرکت های هم صنف تفاهم نامه ای ایجاد نماییم و بسیاری از مراجعه کنندگان خود که در زمینه کاری ما نمی باشند ولی به ما مراجعه می نمایند، را با یکی از شرکت های هم صنف ما که در آن زمینه فعالیت دارد، معرفی نماییم و با انجام این تفاهم نامه دو طرفه تعداد مشتریان خود بیشتر نماییم.

استفاده از شرکت های واسطه در زمینه تخصصی خود: بسیاری از شرکت های واسطه امروزه ایجاد شده اند که در تجارت های پر سود وارد شده و به عنوان واسطه مشتریان را جذب می نماید و به شرکت های بزرگ متصل می نمایند.

 

انواع دامنه وکاربردشان
قابل اندازه گیری:  یکی از مهمترین مزایای بازاریابی اینترنتی این است که میتوان تعداد کلیک ها و افرادی که وارد سایتمان میشوند یا بازدید کنندگان، تعداد افرادی که از سایت خارج میشوند یا علاقه ای به خرید محصولات و خدمات ما ندارند، تعداد فروش ها و میزان درآمد و به طور کل هر آنچه که فکرش را بکنید را میتوان با بازاریابی آنلاین اندازه گیری کرد. 

به عنوان مثال میتوان فهمید کدام یک از محصولات یا خدمات، بیشترین بازدید یا فروش را داشته، از کدام صفحات سایتمان بیشتر بازدید شده یا کدام یک از روش های بازاریابی آنلاینِ ما بازدهی بیشتری داشته است.
تنها با استفاده از یک ابزار چون google analyticss میتوان تمام اطلاعات مورد نیاز برای اندازه گیری روش های مختلف بازاریابی آنلاین را به دست آورد.

هدفمند بودن:  از دیگر مزایای بازاریابی آنلاین این است که میتوان روش ها و استراتژی های بازاریابی اینترنتی را به صورت کاملا هدفمند انجام داد، یعنی میتوان ابتدا بازار هدف کسب و کار خود را پیدا کرد و سپس با هدف قرار دادن مخاطبانی که به محصولات و خدمات ما نیاز دارند، کم هزینه ترین و بهترین روش بازاریابی آنلاین را برای فروش بیشتر پیاده سازی کرد.

مثلا اگر شما یک فروشگاه اینترنتی و آنلاین کفش باشید، میتوانید به راحتی سایت های مرتبط با کسب و کار خود، چون سایت های مد و فشن را پیدا کرده و تبلیغات خود را به صورت هدفمند در این سایت ها قرار دهید یا میتوانید مخاطبانی که نیاز به خرید کفش دارند را پیدا کرده و با استفاده از تبلیغات در شبکه های اجتماعی و همچنین بازاریابی ایمیلی بیشترین فروش را داشته باشید. 

کم هزینه بودن :  بازاریابی اینترنتی بر خلاف بازاریابی و تبلیغ در دنیای واقعی بسیار کم هزینه تر است. به عنوان مثال قرار دادن تبلیغ در یک سایتِ مرتبط با حوزه فعالیت کسب و کارتان بسیار کم هزینه تر از تبلیغات در روزنامه ها یا بیلبوردهای تبلیغاتیِ موجود در سطح شهر است.

برقراری ارتباط نزدیک تر با مخاطب :  یکی از روش های بازاریابی آنلاین استفاده از شبکه های اجتماعی است، همین شبکه های اجتماعی به صاحبین کسب و کار امکان میدهد تا با مشتریان خود ارتباط نزدیک تری برقرار کنند.
 در ایران استفاده از شبکه اجتماعی چون اینستاگرام و اپلیکیشن ارتباطی تلگرام روز به روز گسترش پیدا کرده و اکثر صاحبین کسب و کار از این دو شبکه اجتماعی برای فروش خدمات و محصولات شان استفاده میکنند.

از بین بردن مرزهای جغرافیایی: مهمترین ویژگی بازاریابی آنلاین این است که تمام محدودیت ها و مرزهای جغرافیایی را از بین برده و به شما امکان میدهد تا کالا و خدمات خود را به خارج از محله، شهر و حتی کشورتان معرفی کرده و به فروش برسانید.

 

برچسب ها :
درباره نویسنده
نظر دهید
نظر دهید