چگونه یک شعار تبلغاتی طراحی کنم؟

چگونه یک شعار تبلغاتی طراحی کنم؟
1398/10/23 0 پیام مقالات, pages طراحی سایت پوشش

شعار تبلیغاتی چیست؟

بگذارید نمونه ای جالت در ابتدا برایتان مثال بزنم در کتاب ارباب حلقه‌ها، هنگام نبرد نهایی، فرمانده‌ی نیروهای خیر، بعد از یک سخنرانی انگیزشی قوی با فریاد «برای فرودو» تمام نیروهایش را به پیش می‌برد. این فریاد ساده، هدف آن‌ها را از جنگ مشخص می‌کند ضمن این‌که باعث اتحاد اعضای گروه و تمایز آن‌ها از نیروهای دشمن می‌شود. به این فریاد در دنیای واقعی اسلوگان(slogan) می‌گویند
شعار تبلیغاتی یک گزاره کوتاه (تقریباً به کوتاهی همان فریاد) و سهل آموز است که از طریق آن کسب‌وکار مورد نظر به سرعت در ذهن مشتری تداعی می‌شود.
شعار تبلیغاتی عبارتی است که محصول یا شرکت شما را به مخاطب معرفی می‌کند. این شعار می‌تواند مزایای مهمی را که مصرف کنندگان با کسب ‌و کار شما بدست خواهند آورد را نشان دهد. زیرا هدف اساسی آن نیز همین مورد است. البته شعار می‌تواند در لوگو یا در زمان تبلیغات یک شرکت یا سازمان طراحی و استفاده شود. شاید شما هم تعدادی شعار تبلیغاتی را در فضاهای مختلف با اهداف گوناگون دیده باشید.

 

طراحی سایت در اصفهان

 

 

ویژگی‌های یک شعار تبلیغاتی خوب چه چیزهایی است؟

شاید برای شما نیز پییش آمده که برای شرکت خود یا کسب وکار خود بخواهید شعار تبلیغاتی بسازید اما ندانید چگونه این کار را انجام و باید یک شعار تبلغاتی خوب چه ویژگی هایی داشته باشد ما و ما میخواهیم این ویژگی ها را به شما آموزش دهیم.

 

1- در یادها بماند:

یک شعار تبلغاتی خوب باید بتواند اصالت خود را بعد از چندین سال نیز حفظ کند.هرچه قدر شعار تبلغاتی کوتاه و آهنگین تر تاثیر گذارتر است.

 

2- نور افکن رابچرخانید:

شما باید در چند جمله ی کوتاه بهتر بودن ومتمایز بودن خودرا نسبت به رقبایتان نشان دهید.

 

3- حس مثبت به مشتری دهید:

شعار تبلغاتی شما باید دارای حس مثبت باشند.به این ترتیب مشتری‌ها، خودشان را بخش مهمی از یک پازل بزرگ می‌دانند و به سمت شما جذب می‌شوند.

 

4- راستگو باشید:

صداقت داشته باشید. مخاطبتان را با رویاهای دروغین یا اغراق‌آمیز، سرگرم نکنید. بلکه به او یک چشم انداز واقعی از شرکت و محصولاتش ارائه بدهید تا مخاطبان با انتظاراتی واقعی به سراغ برند شما بروند.

 

5-هماهنگ باشید:

همه اضلاع این مثلث (تبلیغات) با هم هماهنگ باشند. شما نمی‌توانید یک لوگوی فانتزی و خنده‌دار طراحی کنید و بعد با یک شعار تبلیغاتی خشک و جدی مخاطبان را جذب کنید. 

 

6- منحصر به فرد باشید:

یک شعارخوب مانند لباس لباس است و شما نمی توانید این شعار تبلیغاتی را در هیچ کجای دیگر و برای هیچ برندی تصور کنید.سعی کنید متفاوت ترین ویژگی خودرا بیان کنید.

 

7-پیچیده نباشید:

قرار نیست مخاطب شما معما حل کند یا به دنبال یافتن معنی اصطلاحات عجیب باشد بلکه باید در همان نگاه اول معنی شعار تبلیغاتی شما را متوجه شود.

 

8- به روز بودن:

 شما باید به همان سرعتی که تکنولوژی پیشرفت می‌کند؛ شعار و روش تبلیغاتی خود را به همان میزان تنظیم کنید.

 

9-موزون بودن: 

بخشی از جذابیت مربوط به ویژگی‌های شعار وابسته به همین حوزه است.

 

چراتبلیغات؟

 

 

چندنمونه از جذاب ترین شعارها در دنیا

لورئال (L’Oréal): چون لایقش هستید

به خوبی می‌دانند که زنان دوست دارند زیبا، دوست‌داشتنی و لایق به نظر برسند. این شعار هم در واقع درباره‌ی محصولات این شرکت نیست بلکه درباره‌ی نتیجه‌ی نهایی است که استفاده از محصولات این شرکت به دنبال دارد.

 

اپل (Apple): متفاوت بیندیش!

این عبارت به کمپین تبلیغاتی شرکت آی‌بی‌ام (IBM) یعنی کمپین Think IBM اشاره دارد. به زودی این شعار در تمام انواع تبلیغات این شرکت به کار رفت با اینکه در آن زمان، این شرکت هیچ محصول جدید قابل توجهی ارائه نکرده بود. به سرعت مردم فهمیدند که کامپیوترهای ساخت شرکت اپل، مانند کامپیوترهای قدیمی نیستند و کاربران این کامپیوترها پس از استفاده از آنها، خلاقیت و کیفیت را تجربه کردند.

به نقل از فوربس (Forbes)، ظرف یک سال بعد از انتشار این تبلیغات، ارزش سهام شرکت اپل سه برابر شد. 

 

شرکت BMW: نهایتِ یک خودرو

در آمریکای شمالی این شرکت با این شعار خود شناخته می‌شود: «نهایت یک خودرو»

این شعار، اولین بار در دهه‌ی ۱۹۷۰ میلادی توسط یک آژانس تبلیغاتی نه چندان مشهور به نام Ammirati & Puris ساخته شد. هدف از این شعار، نشان دادن توان و قدرت فوق‌العاده‌‌ی این ماشین‌ها و ارزش‌ آنها برای پرداخت هزینه‌ی بالای آن است.

 

مک دونالد (McDonald’s): عاشقشم!

کمپین تبلیغاتی «من عاشقشم!» از سال ۲۰۰۳ پایه گرفت و هنوز هم با قدرت ادامه دارد. این شعار، مثال و نمونه‌ی خوبی از شعارهایی است که متناسب با مخاطبان هدف یک برند طراحی شده است. کمپین تبلیغاتی «من عاشقشم!» از سال ۲۰۰۳ پایه گرفت و هنوز هم با قدرت ادامه دارد. این شعار، مثال و نمونه‌ی خوبی از شعارهایی است که متناسب با مخاطبان هدف یک برند طراحی شده است. 

 

ژیلت (Gillette): بهترین تیغ برای مردان

این شعار در سال ۱۹۸۹ توسط آژانس تبلیغاتی BBDO معرفی شد. ژیلت در اولین سال‌های آغاز به کار خود تلاش می‌کرد تا در تبلیغاتش، هم بر کیفیت محصولات تأکید کند و هم بر مردانه بودن محصولات. شعار «بهترین تیغ برای مردان»، هر دوی این جنبه‌ها را با هم ترکیب کرده است. این شعار به ۱۴ زبان ترجمه شد و برای مدت بیش از یک دهه به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گرفت. ژیلت تا مدت‌ها نبض بازار محصولات مرتبط با اصلاح مردان را در اختیار داشت.

 

مجموعه ی پوشش ازهمراهی شما تشکر میکند وشمارادعوت به خواندن قسمت مقالات میکند.

برچسب ها :
درباره نویسنده
نظر دهید
نظر دهید