قالب سایت خوب برای سئو

قالب سایت خوب برای سئو
1398/11/16 0 پیام مقالات, pages طراحی سایت پوشش

قالب یا همان template یا theme به طور کل همان ظاهر سایت شماست. قالب نه تنها رنگ آمیزی سایت شما، بلکه طرح آن را نیز تعیین می کند. تعداد ستون ها، فونت نوشته ها، اندازه کلی وبسایتو نکات دیگر را کنترل می کند. به صورت پیش فرض وردپرس برای شما قالبی در نظر می گیرد که کار خود را بتوانید شروع کنید. همچنین از طریق پیشخوان و یا سایت های مختلف به صدها قالب رایگان دسترسی پیدا کنید اما آیا این قالب ها جوابگوی نیاز شما هستند؟

اگر بخواهیم به زبان خیلی ساده و گویا قالب سایت راتعریف کنیم باید بگوییم قالب یا پوسته سایت به طرح گرافیکی وب سایت که ساختار گرافیکی کلیه صفحات را تشکیل میدهد ، گفته می شود . از ویژگی وخصوصیات  قالب سایت این است که در کلیه صفحات سایت رنگ ، شکل ، افکت گرافیکی آن هیچ تغییرنکرده . پوسته اختصاصی محتوا سایت را مانند مواردی چون تصاویر ، متن ، فرم ، و .. غیره را در خود جای میدهد و هر چه بیشتر استاندارد ها و اصول گرافیک و برنامه نویسی تحت وب درطراحی قالب سایت بیشتر رعایت شود ، کاربر را بیشتر جذب صفحات و محتوای سایت یا پورتال میکند .

 

طراحی سایت در اصفهان

 

ویژگی های یک قالب خوب از دیدگاه سئو

کد گذاری معتبر قالب:

هر چه قدر که رتبه و رنکینگ  یک سایت به خاطر تلاش های بی حد شمادر سایر بخش ها چون تولید محتوا بالاتر برود لازم است تا تم سایت با توجه به استانداردهای به روز شده در همان تاریخ عوض شود یا ارتقا پیداکند در بحث کدگذاری به اولین چیزی که باید توجه کرد سازگاری سایت با انواع مرورگرهای رایج و مرورگرهایی است که احیانا قرار است در چارچوبی مشابه و در آینده منتشر شوند. HTML ، CSS و توجه به سئو موبایل در انتخاب قالب از جمله مهم ترین فاکتورهایی هستند که در مجموع معتبر یا نامعتبر بودن یک قالب را مشخص می کنند.

سرعت بارگذاری یا آپلود قالب

افزایش و بهینه سازی سرعت همواره از مسائل مهم و قابل توجه در سئو بوده اند. تصاویر قالب و فایل های سایت  نباید زیاد بزرگ و حجیم باشند. فایل های CSS باید توسط متخصص بررسی شده و در صورت لزوم از ابزارهای مربوطه برای بهینه سازی آن استفاده بشود. در سرعت بارگذاری یا آپلود قالب، سرعت سرور نیز شدیدا تاثیرگذار است.

تعامل قالب با شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی هیچ تاثیر مستقیمی روی سئو ندارند و اصلا بخشی از سئو محسوب نمی شوند. اما امروزه به سبب همکاری نزدیکی که با موترهای جستجو برای هدایت کاربران دارند اخیرا در سئو نیز مطرح شده اند.

دکمه یا آیکن های شبکه های اجتماعی و فعال بودن این بخش در اصل سایت، از نکاتی محسوب می شود که از قدیم روی آن تاکید داشته ایم. با وجود این دکمه ها است که مطالب سایت می توانند به صورت روزانه به اشتراک گذاری شوند.

ساختار و آرایش قالب

ساختار اصولی در طراحی ناوبری سایت و لینک های داخلی به صورت همزمان،کراول صفحات را برای گوگل بسیارراحت تر میکند .بنابراین هر وقت تصمیم به خرید یک قالب جدید گرفتید قبل از این که به ترجیح ها وسلایق خودتان  خودتان فکر کنید به نیازهای گوگل بیندیشید زیرا مهم تر از مسئله ی  سلیقه، مسئله ساختار صحیح و منظمی که به کراول سایت کمک می کند است.

*پایان مقاله*


راه های تماس باما:

آدرس دفتر:دفتر:اصفهان - خیابان جی - خیابان لاهور -ابتدای مفتح شرقی - پلاک 64 - دفتر گروه تبلیغاتی پوشش

تلفن: 03136293238   -  تماس بامدیریت: 09130009557   - ایمیل : info@poshesh.com


لینک های مرتبط:

ویژگی های سایت خوب   -     بهینه سازی سایت در اصفهان
وردپرس تحولی در طراحی سایت   -    نکات پیش از طراحی سایت

کلمات کلیدی:

طراحی سایت، طراحی سایت در اصفهان،

شرکت طراحی سایت دراصفهان ،شرکت طراحی سایت خوب ، شرکت طراحی سایت ، بهینه سازی سایت در اصفهان، بهینه سازی سایت، قالب سایت

 

برچسب ها :
درباره نویسنده
نظر دهید
نظر دهید