درمورد رشته ی برنامه نویسی چقدر میدانید

درمورد رشته ی برنامه نویسی چقدر میدانید
1398/11/17 0 پیام مقالات, pages طراحی سایت پوشش

اگر بخواهیم برنامه نویسی را به زبان ساده بیان کنیم،‌ برنامه نویسی عبارت است از نوشتن دستوراتی که یک سیستم -مانند رایانه - آن‌ها را متوجه شده و درحال اجرای دستورات ما یکی پس از دیگری است. حال، یک زبان برنامه نویسی لغات، دستورات و قوانینی را در اختیار ما به عنوان یک برنامه نویس قرار می‌دهد که ازطریق آن می‌توان با کامپیوترها و سیستم‌های کامپیوتری صحبت کرد برای مثال میشود زبان فارسی را نام بد یعنی دقیقاً به همان صورت که ما از واژگان زبان شیرین فارسی برای ارتباط با یکدیگر استفاده می‌کنیم و حرف یکدیگر رامتوجه می شویم!)

 

وظایف برنامه نویس چیست؟

 
نوشتن برنامه های کامپیوتر در زبان های مختلف مثل: c++ و Java مطابق با نظر طراح (در پروژه های گروهی) یا کارفرما و مشتری (در پروژه های فردی)
 
• به روز کردن و گسترش برنامه های موجود با توجه به نیاز کارفرما یا نیاز بازار
 
 
• استفاده از کتابخانه کدها برای راحتی در نوشتن برنامه های مورد نظر 
 
بررسی مداوم و بروز کردن اطلاعات خود درمورد فن آوری های جدید در رابطه با برنامه نویسی و استفاده از آخرین تکنیک ها برای نوشتن کدها و برنامه های جدید
 
تهیه کردن برنامه های لازم برای  گرفتن گزارش از عملکرد سیستم ها و بررسی پی در پی برای ارتقاء کارآیی آنها
 
• همکاری ومشورت  با طراحان، تحلیل گران، کارشناسان شبکه و بانک های اطلاعاتی به منظور ایجاد تسهیلات لازم در بکارگیری سیستم های مد نظر 
 
• همکاری و مشورت با گرافیست ها و طراحان گرافیکی برای زیباتر شدن ظاهر نرم افزارتولید شده
 
آشنا شدن با شغل برنامه نویسی + درآمد و فرصت اشتغال  
 
دانش و مهارت مورد نیاز شغل برنامه نویس
 
تفکر تحلیلی به منظور درک کامل نتایج کدهای نوشته شده و تداعی نرم افزار مورد نظر
 
• تمرکز زیاد برای جلوگیری از اشتباه در تولید کدهای جدید و حفظ یکپارچگی در کدهایی که تولید می شود
 
• دقت و توجه زیاد به جزئیات برای جلوگیری از خطا
 
توان حل مساله – دربسیاری از موارد کد نویسی کامپیوتر دارای پیچیدگی های زیادی می باشد  و برنامه نویس باید قدرت تصمیم گیری و حل مسأله را داشته باشد
 
• ابتکار و خلاقیت –  یک برنامه نویس در صورتی به موفقیت می رسد و برنامه ای که نوشته خریدار دارد که از خلاقیت و ابتکار در تولید آن استفاده شود  و نرم افزاری را تولید کند که دارای ویژگی های جدید باشد و نیاز کاربران را در حوزه مورد نظر به خوبی فراهم سازد .
 
توانایی کار تیمی –  در برخی از پروژه ها وکارها  کار برنامه نویسی به صورت تیمی انجام می شود و توانایی کار تیمی از الزامات برنامه نویسی است که باید به آن توجه شود.

تحصیلات لازم و نحوه ورود به شغل برنامه نویسی رابدانید

 
برای فراگرفتن آموزش های برنامه نویسی می توان در کلاسهای آزاد آموزشی شرکت کرد و یا تحصیلات دانشگاهی را در پیش گرفت  .کارفرمایان و کسانی که در این حوزه قعالیت دارند معمولا برای استخدام برنامه نویس به داشتن تجربه و تسلط بر زبان های برنامه نویسی فرد متقاضی، بسیار اهمیت می دهند.
 

در کل فارغ التحصیلان مدرک کارشناسی در علوم کامپیوتر، مهندسی نرم افزار، مهندسی فناوری اطلاعات و یا کارشناسی ارشد در یکی از گرایش های ارشد مهندسی کامپیوتر و گرایش های ارشد مهندسی فناوری اطلاعات آمادگی بیشتری برای ورود به این شغل را دارند. در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش و در دانشگاه علمی کاربردی هم رشته کامپیوتر وجود دارد که دانش آموختگان آنها می توانند شغل برنامه نویسی را انتخاب کنند.


راه های تماس باما:

آدرس دفتر:دفتر:اصفهان - خیابان جی - خیابان لاهور -ابتدای مفتح شرقی - پلاک 64 - دفتر گروه تبلیغاتی پوشش

تلفن: 03136293238   -  تماس بامدیریت: 09130009557   - ایمیل : info@poshesh.com


لینک های مرتبط:

ویژگی های سایت خوب   -     بهینه سازی سایت در اصفهان
وردپرس تحولی در طراحی سایت   -    نکات پیش از طراحی سایت

کلمات کلیدی:

طراحی سایت، طراحی سایت در اصفهان،

شرکت طراحی سایت دراصفهان ، شرکت طراحی سایت خوب ، شرکت طراحی سایت ، بهینه سازی سایت در اصفهان، بهینه سازی سایت ، برنامه نویسی، شغل برنامه نویسی ،   استخدام برنامه نویس

برچسب ها :
درباره نویسنده
نظر دهید
نظر دهید