html رابشناسید

html رابشناسید
1398/11/26 0 پیام مقالات, pages بابک صفایی

یک ساختمان را تصور کنید

اگر میخواهید خیلی خوب با مبحث HTML آشنا شوید و دقیقا درک کنید که HTML چیست ، یکی از بهترین مثال‌هایی که می توانیم برای شما بزنیم مثال یک ساختمان است که میخواهیم آن‌را  بررسی کنیم.

یک ساختمان را فرض کنید که شخصی میخواهد شروع به ساخت آن کند، مثلا یک مجتمع مسکونی!

HTML چیست؟

از آن‌جایی کهفرایند طراحی وب،‌ شباهت زیادی  به فرایند ساختمان سازی دارد ،‌ کار ما برای پاسخ به سوال شما که HTML چیست بسیار آسان میشود.
تصور کنید که قصد دارید یک مجتمع مسکونی بسازید. اولین مرحله برای ساخت یک ساختمان مسکونی، ساخت اسکلت بندی و قالب کلی آن ساختمان با استفاده  از موادی چون  سیمان، بتن، میلگرد و… است. در اصل شما در مرحله ی اول ، اسکلت کلی ساختمان را میسازید و در مراحل بعد، با استفاده از کچ، رنگ آمیزی و… آن‌را زیبا میکنید.

طراحی وب با HTML نیز دقیقا به همین صورت است.

در واقع html به شما کمک میکند تا با استفاده از تگ ها، ساختار و ساختمان کلی صفحه وب خود را تعریف کنید. برای مثال بگویید که منو کجاست، هدر کجاست، فوتر کجاست و… .

و به طور کلی تر HTML به شما کمک میکند تا ساختار کلی صفحه وب خود را بسازید و اسکلت بندی آن‌را انجام دهید. و در مرحله های بعدی، توسط ابزارهای دیگر، میتوانید صفحه وب ساده ای که طراحی کردید را زیباتر و چشم نوازتر کنید.

یا مثلا بدن یک انسان را فرض کنید

اگر بخواهیم دقیق تر به این سوال که HTML چیست پاسخ دهیم، میتوانیم HTML را با بدن یک انسان مقایسه کنیم.اگر بدن یک انسان را به یک صفحه‌ی وب تشبیه کنیم:


ابتدا بدن انسان با استفاده از استخوان ها، اسکلت بندی شده و ساختار کلی بدن مشخص میشود.
در مراحل بعد میتوانید با استفاده از کدهایی مثل CSS، به آن جذابیت های ظاهری ببخشید (همانطور که کیفیت کدهای CSS یک صفحه‌ی وب متفاوت است،‌ کیفیت کدهای CSS دو انسان هم میتواند متفاوت باشد )

 

 

 

تگ (tag) چیست؟


شاید در حین کار با HTML به چیزهایی به نام «تگ یا tag» برخورد کرده باشید و برایتان سوال پیش آمده باشد که تگ ها چه چیزهایی هستند؟


در پاسخ به این سوال شما در رابطه با اینکه  HTML چیست باید بگوییم HTML با استفاده از تگ ها قدرت می گیرد. در واقع هرکاری که HTML انجام میدهد، از طریق تگ ها انجام میدهد و این تگ ها هستند که به HTML قدرت میدهند.


تگ ها در HTML میتوانند لینک ها،‌ لیست ها،‌ پاراگراف ها، جداول، عکس و همه چیز را بسازند و شما با استفاده از تگ هاست که میتوانید صفحات وب خود را اسکلت بندی کنید.

روش اجرای فایل های HTML

فایل های HTML برای اجرا شدن به هیچ تکنولوژی خاصی نیاز ندارد. شما برای اجرایفایل های HTML فقط به یک مرورگر  نیاز دارید که از HTML پشتیانی کند و تمام مرورگرها این کار را برای شما انجام میدهند!

فرقی نمیکند شما از کدام مرورگر استفاده میکنید از گوگل کروم استفاده میکنید یا فایرفاکس، شاید هم مرورگر شما سافاری یا اینترنت اکسپلورر باشد. در هر صورت شما میتوانید کدهای HTML خود را بنویسید و آن‌ها را اجرا کنید. 

چرا HTML یک زبان برنامه نویسی نیست؟

خیلی از افرادی که به خوبی مفهوم HTML را نتوانسته اند درک کنند و پاسخ خوبی برای سوال HTML چیست پیدا کنند، HTML را یک زبان برنامه نویسی میدانند که کاملا اشتباه است.

*پایان مطلب*


راه های تماس باما:

آدرس دفتر:اصفهان - خیابان جی - خیابان لاهور -ابتدای مفتح شرقی - پلاک 64 - دفتر گروه تبلیغاتی پوشش

تلفن: 03136293238   -  تماس بامدیریت: 09130009557   - ایمیل : info@poshesh.com


لینک های مرتبط:

ویژگی های سایت خوب   -     بهینه سازی سایت در اصفهان
وردپرس تحولی در طراحی سایت   -    نکات پیش از طراحی سایت

کلمات کلیدی:

طراحی سایت، طراحی سایت در اصفهان،

شرکت طراحی سایت دراصفهان ، شرکت طراحی سایت خوب ، شرکت طراحی سایت ، بهینه سازی سایت در اصفهان، بهینه سازی سایت

برچسب ها :
درباره نویسنده
نظر دهید
نظر دهید