html5را بشناسید

html5را بشناسید
1398/11/27 0 پیام مقالات, pages طراحی سایت پوشش

HTML چیست ؟

واژه HTML کوتاه شده ی عبارت Hyper Text Markup Language است و معنی آن  زبان نشانه گذاری فوق متن می‌باشد. Html زبان استاندارد وجهانی طراحی سایت می باشد که برای ساختن و ارائه محتوا به شبکه جهانی وب کاربرد دارد. کليه کدهای صفحات در نهايت به کدهای HTML تبديل می شوند و توسط مرورگر نمايش داده می‌شوند به صورتی که که مرورگر‌ها نمی‌توانند هیچکدام از کدها از جمله کدهای asp و pup را شناسایی نمایند و  تنها کد قابل فهم برای آنها، HTML است.

درHTML بخش‌های مختلف توسط اجزايی به نام تگ از هم جدا می شوند ، که هر کدام دارای کاربرد و ویژگی‌های منحصر به فرد خود می باشند. اين تگ‌ها به مرورگر اعلام می‌کنند که هر بخش از صفحه، چه نوع عنصری است و بايد به چه صورتی نمايش داده شود.
 
ده نکته کلیدی برای بهبود فرآیند بهینهHtml5  چیست و چه فرقی با  html  دارد؟ 
ویژگی‌های HTML چیست؟

در يک صفحه HTML می‌توان انواع عناصری چون متن، تيتر، عکس، جدول  و ... را قرار داد، که برای هر عنصر بايد از تگ‌های خاص آن استفاده کرد. صفحات HTML متشکل از کد‌هایی متنی‌ می‌باشند، بدین معنا که برای تصویر، جدول و ... کدهای اچ تی ام ال مربوط به هر یک را باید نوشت و موتورهای جستجو به هنگام برخورد با این کد‌ و تگ‎ها، المنت‌های مرتبط با آن را نمایش می‌دهند.


HTML  در بر گیرنده مفاهیم خاصی می باشد که تأثیر مشخصی بر محتوا می‌گذارند، برای مثال برچسب‌هایی برای تغییر شکل ظاهری متن، نظیر درشت و ضخیم کردن یک کلمه یا برقراری پیوند به صفحات دیگر در HTML تعریف شده‌اند.

Html 5 چیست؟

Html5 یا زبان نشانه‌گذاری به عنوان پنجمین ورژن زبان نوشتاری در طراحی وب سایت محسوب می شود که در سال 1997 طراحی شده است و همچنان نیز در دست توسعه‌ می باشد. اهداف اصلی Html5 پشتیبانی از  جدیدترین فناوری‌های چند رسانه‌ای است بطوری که خواندن آن را آسان نماید و به طور مداوم نیز توسط رایانه‌ها، مرورگرهای وب، تجزیه کننده‌ها و ... قابل فهم باشد. Html5 در تلاش است تا بتواند HTML4، XHTML۱ و ۲HTML را نیز پشتیبانی نماید.


در واقع Html5 پاسخی به استفاده مشترک XHTML برروی شبکه جهانی وب می باشد که ترکیبی از ویژگی‌های معرفی شده توسط موتورهای جستجو است. هم چنین پاسخی به بسیاری از خطاهای نحوی در مستندات وب موجود می باشد که یک زبان نشانه گذاری یکتا را تعریف می‌نماید. HTML5 به دلیل وجود برخی ویژگی‌های منحصر به فرد آن، از سایر نسخه‌های قبلی برتری دارد.
تفاوت html5باhtml
علت برتری  Html5 بر HTML

1- شامل جزئیاتی چون مدل‌های پردازش می باشد تا پیاده سازی سازگارتری داشته باشد.


3- نشانه گذاری و رابط برنامه نویسی کاربردی را برای برنامه‌های پیچیده تحت وب معرفی می کند.

4- کاندیدای بالقوه‎ای برای برنامه‌های کاربردی چون تلفن همراه کراس پلت فرم به شمار می آید.

5- با در نظر گرفتن توانایی اجرا بر روی دستگاه‌هایی که قدرت کمی دارند چون  گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها طراحی و ساخته شده. به همین علت قابلیت پشتیبانی از دستگاه‌های تلفن همراه را نیز دارد.

6- پشتیبانی مرورگرهای اصلی از مانند Chrome ، Safari ، Firefox ، Opera ،  IE از Html5 وجود دارد.

7- با استفاده از CSS3 کار می‌کند و استفاده از W3C ویژگی‌های بیشتر و چشمگیری به آن افزوده است.

8- به دلیل انعطاف پذیری بالا، برای برنامه نویسی‌های ساده و منطقی گزینه ی خوبی محسوب میشود.


10- درحال تبدیل شدن به یک استاندارد جدید می‌باشد.

 

 

 درطراحی سایت به وسیله استانداردهای Html5، کاربران به راحتی و سرعت بیشتر به اطلاعات دسترسی پیدا میکنند، زیرا Html5 موجب client-storage database و در نتیجه امنیت اطلاعات می‌شود.


local storage یکی از از ویژگی‌های برجسته Html5 به شمار می‌رود.

Html5 با اضافه کردن شرایط جدید برای فرم‌ها، امکان شناسایی و اعتبارسنجی فرم را به صورت لوکال و سمت کلاینت فراهم‌ کرده.
ده نکته کلیدی برای بهبود فرآیند بهینهHtml5  چیست و چه فرقی با  html  دارد؟ 
استفاده از Html5 برای طراحی سایت موجب افزایش تعامل میان کاربران اینترنت می‌شود. در گذشته نیاز به نرم افزارهای فلش و یا نوشتن کدهای جاوا این امر را امکان‎پذیر می‌کرد اما امروزه با استفاده از تگ‌هایی چون «canvas» امکانات بیشتری در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

با توجه به اینکه در Html5 برای طراحی گرافیکی از cuss استفاده‌ می‌شود، اجازه استفاده از تگ‌های تنظیم کننده را نمی دهد و به همین دلیل نوع فونت در کدهای html به صورت مستقیم قابل استفاده هستند.

ساختار کد نویسی و طراحی صفحات وب در Html5 تمایل به مفهومی شدن دارد بطوری که استفاده از این تگ‌ها برای شناسایی بخش‌های مقاله ای در سایت مناسب می باشد و موتورهای جستجو می‌توانند وب سایت‌هایی که با این کد طراحی‌ می‌شوند را بهتر شناسایی کنند که در مجموع به بالا رفتن رتبه وب سایت منتهی شود.

Html5 برای ایجاد منوها، به دلیل دارا بودن تگ‌های جدید ، کارایی بهتری دارد. همچنین برای تنظیم و نظم دهی بین متن و عکس‌ها در وب سایت می‌توان از تگ جدیدی به نام
استفاده کرد که در این کد موجود می باشد.

Html5 باعث از بین بردن مشکلات ناشی از مواردی چون پخش کننده یا پلیر صوت و تصویر‌ می‌شود زیرا دو تگ جدید در ساختار خود ایجاد کرده است که به مرورگر اعلام می‌کند که فایل‌های صوتی یا تصویری در وب سایت وجود دارد و مرورگر یک پلیر یا پخش کننده ساده اما کاربردی را در کنار فایل‌های صوتی و تصویری نمایش می‌دهد. به عبارت دیگر وجود 5html  در طراحی سایت موجب بی نیاز شدن کاربران ازنصب پلیرهای flash‌ می‌شود.

*پایان مطلب*


راه های تماس باما:

آدرس دفتر:اصفهان - خیابان جی - خیابان لاهور -ابتدای مفتح شرقی - پلاک 64 - دفتر گروه تبلیغاتی پوشش

تلفن: 03136293238   -  تماس بامدیریت: 09130009557   - ایمیل : info@poshesh.com


لینک های مرتبط:

ویژگی های سایت خوب   -     بهینه سازی سایت در اصفهان
وردپرس تحولی در طراحی سایت   -    نکات پیش از طراحی سایت

کلمات کلیدی:

طراحی سایت، طراحی سایت در اصفهان،

شرکت طراحی سایت دراصفهان ، شرکت طراحی سایت خوب ، شرکت طراحی سایت ، بهینه سازی سایت در اصفهان، بهینه سازی سایت

برچسب ها :
درباره نویسنده
نظر دهید
نظر دهید