تحولی در طراحی با نرم افزار ۳d max

تحولی در طراحی با نرم افزار ۳d max
1398/12/01 0 پیام مقالات, عمومی, pages طراحی سایت پوشش

طراحی سایت، نرم افزار های سه بعدی  و به طور خاص نرم افزار تری دی مکس کاربردهای زیادی در بخش های مختلف چون صنعت ، هنر ، سرگرمی و … ایفا می کند.اما سوال اینجاست که نرم افزار۳d max چیست؟ مناسب چه افرادی است؟ 

اگر شما ذوق هنری مثل نقاشی کردن یا تخیلی قوی دارید ، نرم افزار های سه بعدی از جمله تری دی مکس این اجازه را به شما می دهد تا به ذهنیت و ایده خود عینیت ببخشید. برای نمونه امروزه هنر نقاشی جنبه دیگری به خود گرفته که از آن میتوان به عنوان نقاشی سه بعدی (از لحاظ تکنیک ساخت )یا نقاشی دیجیتالی نام برد ، که نمونه های آن فراون در اینترنت موجود است.

 

طراحی سایت در اصفهان ، ممکن است  شما در زمینه طراحی صنعتی فعالیت میکنید یا فکر میکند در این زمینه استعداد دارید! باز هم نرم افزار تری دی مکس امکان نشان دادن استعداد شما را دارد به این صورت که ایده ی خود را مدل سازی می کنید مثلاً یک خودرو ! یا ممکن است ایده شما یک وسیله باشد که طرز کار آن مد نظر شما باشد ، بازهم بوسیله نرم افزار ۳d max شما قادر هستید تا علاوه بر طراحی ظاهر ایده ی خود ، طرز کار آنرا نیز انیمت کنید ( انیمت -animate- به معنی متحرک کردن و جان بخشیدن می باشد ) .


طراحی سایت ، یکی دیگر از کاربردهای نرم افزار۳d max استفاده در زمینه معماری است، اگر شما یک معمار یا دانشجوی معماری هستید مسلماً اسم تری دی مکس  را بسیارشنیده اید.تری دی مکس در معماری در زمینه هایی چون طراحی نما ، طراحی داخلی و طراحی کابینت وطراحی دکور و …یکی ازمهم ترین نرم افزارها می باشد که به همراه نرم افزار اتوکد استفاده می شود .جدیدا شرکت اتودسک یک ورژن مخصوص طراحان معماری و مهندسان شهر سازی و … بنام ۳ds Max Design در بازار عرضه کرده است که فرق چندانی با ورژن عادی  3ds max ندارد .

طراحی سایت در اصفهان ، از کاربردهای دیگر نرم افزار های سه بعدی می توان به استفاده آن در صنعت رو به رشد گیم و بازی سازی اشاره کرد . توجه کنید که با نرم افزار تری دی مکس مستقیم نمیتوانید بازی درست کنید ! بلکه مدل سازی فضا و کاراکترها ، ایجاد حرکت ها و .. در نرم افزار تری دی مکس (به عنوان یکی از نرم افزار های تری دی ، از نرم افزارهای دیگر مانند مایا و … نیز استفاده می شود) ایجاد شده و در یک موتور بازی (game engine) مدل ها و حرکات جمع آوری و برنامه نویسی می شود و در اخر خروجی بازی تولید می شود. 

یکی دیگز از کاربردهای این نرم افزار استفاده در جلوه های ویژه سینمایی است جلوه های ویژه تری دی مکس این امکان را به این نرم افزار داده  تا در خیلی از پروژه های سینمایی و فیلم های مشهوری که نام آنها را حتما شنیده اید استفاده شود فیلم های مشهوری چون : آواتار ، ۲۰۱۲ ، ترانسفورمر (تبدیل شوندگان) ، مرد عنکبوتی  ، مقصد نهایی و ….البته بایددقت داشته باشید که تری دی مکس یکی از نرم افزارهای مورد استفاده در این پروژه ها  می باشد ، مثلا در خلق جلوه های ویزه از نرم افزارهای دیگری چون after effects و  nuke  و … نیز استفاده می شود .

اما  استفاده ی آن در زمینه پویا نمایی یا انیمیشن می باشد .

اما کمی در مورد تاریخچه تری دی مکس بدانیم :


طراحی سایت ، نرم افزار تری دی مکس ۳ds max)) جزء قدرتمند ترین نرم افزارهای موجود در زمینه ی صنعت سه بعدی است.این نرم افزارابتدا  روی سیستم عامل داس  توسط gray yost ارائه شد وبعد ازآن انتشاروعرضه ی آن تا به حال ادامه پیدا کرده است . ((نکته قابل توجه در این زمینه این است که تا چند سال حدوداً سال ۲۰۰۶ ورژن های مختلف تری دی مکس ۳ds max)) به نام شرکت Discreet و نوع نام گذاری آن بصورت تک رقمی بوده (بجز چند نسخه ی ابتدایی که شامل اعشار هم میشد مثلا  ۳ds Max 3.4 ) و آخرین نسخه تری دی مکس با این شیوه نام گذاری ۳ds max 9 بود که بعد از آن شرکت Autodesk امتیاز کامل این نرم افزار را خریداری کرده  و سیستم نام گذاری آنرا نیز تغییر داد در حال حاضر آخرین نسخه نرم افزار تری دی مکس با نام Autodesk 3ds max 2015 ارائه گردیده است .

جهت ارتباط باکارشناسان از طریق شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید

*پایان مطلب*


راه های تماس باما:

آدرس دفتر:دفتر:اصفهان - خیابان جی - خیابان لاهور -ابتدای مفتح شرقی - پلاک 64 - دفتر گروه تبلیغاتی پوشش

تلفن: 03136293238   -  تماس بامدیریت: 09130009557   - ایمیل : info@poshesh.com


لینک های مرتبط:

ویژگی های سایت خوب   -     بهینه سازی سایت در اصفهان
وردپرس تحولی در طراحی سایت   -    نکات پیش از طراحی سایت

کلمات کلیدی:

طراحی سایت، طراحی سایت در اصفهان،

شرکت طراحی سایت دراصفهان ، شرکت طراحی سایت خوب ، شرکت طراحی سایت ، بهینه سازی سایت در اصفهان، بهینه سازی سایت ، شرکت طراحی سایت خوب دراصفهان

 

 

برچسب ها :
درباره نویسنده
نظر دهید
نظر دهید