Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Fundation

طراحی سایت درایران

طراحی سایت مدرن

طراحی سایت شخصی

طراحی سایت و تبلیغات

طراحی سایت ،

بهینه سازی سایت

Fundation . مدتی پیش فریک وورک Fundation چهارمین نسخه خود را به بازار طراحی وب سایت عرضه نمود. اگر شما تا به حال از این فریم وورک بسیار خوب مطلبی را نشنیده اید در این مقاله وب سعی میکنیم آن را به خوبی به شما معرفی نمایید تا شاید برای سرعت بخشیدن به طراحی وب سایت از آن بتوانید استفاده نمایید.

زمانی که ورژن شماره ۳ این فریم وورک که با زبان SASS به وجود آمده بود عرضه شد, ورژن جدید برای موبایل هم عملکرد بسیار عالی داشته بود و حالتهای مختلف سیستم تقسیم بندی یا همان Grid که تا به حال در هیچ فریم وورک دیگری مشابهه آن وجود نداشت را ارائه نمود.

در ادامه همین مطلب به چندین قابلیت های آن که بسیار هم مهم هستند اشاره خواهیم نمود.

The Grid یا همان سیستم تقسیم بندی

فریم وورک Foundation از سیستم تقسیم بندی ۱۲ عددی استفاده مینماید که طراحی سایت را برای موبایل هم بسیار آسان و ساده مینماید. همه تگهای DIV در این فریم وورک از حالت box-sizing استفاده مینمایند. با استفاده از این خصوصیت دیگر Margin و Paddingها بر روی طول و ارتفاع آبجکت تاثیر نخواهند گذاشت. یکی از نکات بسیار مهم سیستم تقسیم بندی در این فریم وورک این است که شما میتوانید از ۲ Grid هم استفاده نمایید.

BLOCK GRID

این قابلیت میتواند بسیار کوچک ولی کاربردی باشد. توسط آن میتوانید ستون ها را تقسیم بندی نمایید. برای استفاده از آن باید از کلاسهایی با عنوان .small-block-grid و .large-block-grid استفاده نمایید.

THE MAIN NAVIGATION

در این لحظه شما میتوانید این تقسیم بندی ها را کنترل نموده و یک Navigation بسیار عالی را در بالای وب سایت قرار دهید. این Navigation میتواند بسیار انعطاف پذیر باشد. برای طراحی آن میتوانید از کد زیر استفاده نمایید.

BUTTONS

هیچ فریم وورکی بدون استفاده از دکمه ها و حالتهای مختلف آنها کامل نمیباشد. فریم وورک Foundation هم از این قانون مستثنی نمیباشد. این دکمه ها میتواند در سایز های مختلف و رنگهای بسیار متنوع استفاده مینمایند. به کد زیر برای مشاهده بسیاری از این دکمه ها توجه نمایید.

TYPOGRAPHY

مورد Typography در فریم وورک Foundation از Helvetica Neue که باعث میشود در سیستم های مختلف متن ها به صورت درست نمایش داده شود استفاده مینماید. به کد زیر دقت نمایید.

OTHERE COMPONENTS

در لیست زیر میتوانید بسیاری از قابلیت های مختلف فریم وورک Foundation که در نهایت باعث خواهد شد طراحی وب سایت برای شما راحتتر و دلپذیر تر خواهد شد را مشاهده نمایید.

 • Alert Boxes
 • Panels
 • Pricing Tables
 • Progress Bars
 • Tables
 • Thumbnails
 • Flex Video
 • Clearing
 • Dropdown
 • Joyride
 • Magellan
 • Orbit
 • Reveal
 • Section
 • Tooltips

نتیجه گیری

در این مقاله تنها توانستیم بعضی از قابلیت های فریم وورک Foundation را که باعث میشود طراحی برای شما بهتر و سریع تر گردد را معرفی نماییم. توسط سیستم تقسیم بندی یا همان Grid میتوانیم کنترل بهتری را بر روی صفحات و ساختار وبسایت طراحی شده داشته باشید.

امیدواریم که این مقاله طراحی سایت از سلسله مقاله های طراحی سایت و بهینه سازی سایت و سئو وب سایت که در شرکت طراحی وب سایت اطلس وب برای شما تهیه و تنظیم شده است, توانسته باشد تا شما را با این Framework آشنا نماید. در مقاله های بعدی بیشتر در این زمینه صحبت خواهیم نمود.

طراحی سایت

شرکت طراحی سایت

بزرگترین شرکت تبلیغاتی

بزرگترین شرکت تبلیغاتی در ایران

تیزر تبلیغاتی

کاتالوگ

کارت ویزیت

 انواع هدایای تبلیغاتی

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
نمای کلی بررسی
حجم مطلب
کیفیت مطلب
کیفیت آموزشی مطلب
کیفیت نگارش
نویسندهطراحی سایت
منبعطراحی سایت
اشتراک
مقاله قبلیاستراتژی های بازاریابی
طراحی سایت پوشش همواره تلاش کرده است تا با بکار گیری جدیدترین و بروز ترین متد های طراحی وب سایت روز دنیا, دست به طراحی انواع پورتال یا وب سایت دولتی,سایت شرکتی,سایت فروشگاهی,سایت خبری,سایت مذهبی,سایت ورزشی,سایت دانلود و بازی,سایت شخصی و حتی طراحی سایت رایگان نماید تا تحولی جدید در دنیای طراحی وبسایت بوجود آورد به گونه ای که دیگر در طراحی های وب سایت پوشش, سایت های معمولی و سه ستونه و دو ستونه و پر زرق و برق قدیمی که حوصله ی هر کاربری را به سر می برد جای خود را به سایت هایی با گرافیک و کیفیت و از همه مهمتر سئوی بالا می دهند و هر کاربری را مجذوب خود کرده و اینگونه است که راندمان کار یک وب سایت بالا رفته و طراحی سایت مورد نظر به هدف خود که رضایت و بازدید بیشتر کاربران است, می رسد.

بدون نظر